Ana Sayfa » Burcum ve Aşk

Yay ve Aşkıyla Uyumu

Cumartesi, 22 Ağustos 2009Ilk Yorumu Siz Yapin!

YAY – KOÇ

Uzlaşmacı iki burç. Uyumun kaynağı yay burcunun alttan alır özelliği ve sıkıntıyı büyütmemesi. Koç burcunun hareketliliği, maceraperestliği Yay burcunun da hoşuna gidecektir. Koç burcunun anlaşmazlık yaratabilecek özelliklerini Yay burcu açık sözlülüğüyle kolayca halledecektir. Hatta Koç burcu zamanla açık sözlü bir karaktere bürünecektir.

 

YAY – BOĞA

Yay burcu hayatın iyi yönlerini görme potansiyeline sahipken Boğa burcu hep kötü ihtimalleri düşünerek yaşar. Bu durum Boğa burcunun Yay burcunu sorumsuz olarak zannetmesine, Yay burcunun da Boğa burcunu karamsar zannetmesine neden olabilir. Boğa burcu bağımlılık gelecekle ilgili planları yapmayı severken Yay burcu bugününü yaşamayı tercih eder.

 

YAY – İKİZLER

Yay burcunun pratik zekası İkizler burcunu etkilemiştir. Her iki burçta seyahati yeni şeyler keşfetmeyi çok sever. Birlikte iyi vakit geçirebilirsiniz. Farklı ortamlarda takılmış olsanız da arkadaş çevreniz birbirleriyle iyi anlaşacak karakterlerden oluşmuştur. Bilgi toplamak ve bilgi yayma merakı hem Yay burcunun hem İkizler burcunun ortak özelliğidir.

 

YAY – YENGEÇ

Yay burcu konuşmaya başladığı zaman, Yengeç burcu onu dinlemeye bayılır. Yengeç burcu sezgilerle ve duygularla hareket eder, Yay burcu ise tamamen akılcı hareket eder. Bazen Yay burcunun felsefik yaklaşımları Yengeç burcunu sıkabilir. Uyuşmazlıkların olacağı bir birliktelik söz konusudur.

 

YAY – ASLAN

Aslan burcu hiç kimsenin yanında kendini bu kadar mutlu hissetmemiştir. Maceracı hayat dolu ve cömert iki karakter birleşmesi tutkulu bir ilişki doğurur. Yay burcu özgürlüğüne düşkün bir burçtur, Aslan burcu eğer ilişkiyi resmileştirmekte Yay burcunun üzerine giderse onu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Ama Yay burcu baskıdan kaçsa da yine geri gelecektir.

 

YAY – BAŞAK

İlişkinin iyi olma ihtimali, kötü olma ihtimali de vardır. Esneklik eğer iki taraf içinde vazgeçilemezse tehlikeli durum var demektir. Yay burcunun iyimserliği, risk alabilmesi Başak burcunun hoşuna gidecektir. Yay burcunun dobralığı zaman zaman Başak burcunu incitebilir. Başak burcu genelde endişelidir, Yay burcu ise tam tersi çok rahattır, hiçbir şeyi kafasına takmaz. Bu konuda Başak burcunu dengeleyebilir, yardımcı olabilir.

 

YAY – TERAZİ

Yay burcunun dobralığı Terazi burcunu rahatsız edebilir. Yay burcunun bu kadar dürüst ve açık olması Terazi burcunu incitecektir. Yay bireyselliğini ve özgürlüğünü kaybetmekten korkmaktadır. Birbirlerinin ilgi alanları çok yakın olduğu için birlikte vakit geçirmek iki burcun da hoşuna gidecektir.

 

YAY – AKREP

Akrep burcu kuvvetli, bir bakışta karşısındakinin gizli niyetlerini anlayabilen, kurnaz ve gerçekçidir. Yay burcu ise iyimser ve kolayca etki altında kalabilen karakterdedir. Bu zor bir beraberlik olacaktır. Akrep burcu su burcu olduğu için hassastır, Yay burcu ise acımasızca dürüsttür ve sözünü sakınmaz. Akrep burcu yapıcı, düşünceli yorumlara açıktır ve Yay burcunun bu Akrep burcunu çok etkiler. Yay burcu özgürlüğüne düşkündür evliliği hiç durmadan ileri bir tarihe atabilir.

 

YAY – YAY

İki yaya birbirini bulmuşsa eğer, hayat onlara o kadar güzeldir ki…Her şeye iyimser bakmaktan kötü olaylara karşı önlem almayı düşünemezler. En keyif aldıkları şey ise karşılıklı muhabbet olacaktır. Çünkü iki Yaya burcunda birbirlerine anlatacakları hiç bitmez. Birbirlerine o kadar benzedikleri için şikayet bile edebilirler. Yay burcu farklılık peşindedir. Bu yüzden yaşadığı ilişkide kendi gibi birinden çok farklılıklar arayan olurlar.

 

YAY – OĞLAK

Oğlak burcu Yay burcuna akıl verecek, gelecekle ilgili planlar yapacak, hayatına sağlam bir zemin hazırlayacaktır. Yay burcu ise Oğlak burcunu iyimserliğiyle zekâsı ve anlayışıyla mutlu edecektir. Eğer arada bir sorun yaşanacaksa bu sorun; Yay burcunun uçarı kaygısız tutumunun Oğlak burcuna ters düşmesidir. Seyahati çok seven Yay burcuna Oğlak burcu işlerinden geri kalması nedeniyle ayak uydurmak istemez.

 

YAY – KOVA

İki burçta sosyal olmayı, evde oturmaktansa dışarıda yeni insanlarla yeni konular hakkında konuşmayı tercih eden karakterlerdir. Hayata olumlu bakan ve pozitif enerji saçan iki karakterâ?¦ Yaya burcunun açık sözlülüğü Kova burcunu rahatsız etmekten ziyade etkiler bile. Yay burcu gibi Kova burcu da özgürlüğüne düşkündür. Bağımlı yaşamayı kabul etmek istemez. Yay burcu bundan rahatsız olmaz çünkü bu şekilde istediği hayatı da yaşayabilir.

 

YAY – BALIK

Zor bir birliktelik gibi görünse de esnek yapılı iki burç sorunları ortaya koyabilirlerse eğer çözümleri de üretebileceklerdir. En büyük fark Balık burcunun aşırı duygusal davranmasıdır. Bunu fark edip biraz duygularını gizlemeye çalışsa da başarılı olamayacaktır. Yay burcu ise bu davranışı aşırı alıngan olarak değerlendirecektir. Bu olgu Balık burcuna çok zalimce gelecektir. Yaya burcunun daha düşünceli olması gerektiğini söyler.

Sizde Yorumunuzu Yazın!

Yorum yazmak icin giris yapmalisiniz.