Ana Sayfa » Burcum ve Aşk

Yengeç ve Aşkıyla Uyumu

Cumartesi, 22 Ağustos 2009Ilk Yorumu Siz Yapin!

YENGEÇ – KOÇ
Koç burcunun karakteristik özelliklerini kabullenmekte zorlanan Yengeç burcu muhalefetliklerini sergilenmekte çekinmezse taraflar arası anlaşmazlıklar doğabilir.Yengeç burcunun bağımlılığı, Koç burcunun ise geniş yürekliliği ilişkide bazı pürüzler doğurabilir. Koç burcu yenilikçidir, riski sever fakat Yengeç burcu daha garanticidir. Koç burcunun Yengeç burcuna karşı kabullenilebilir gözükmesi ilişkiyi yürütebilir.

YENGEÇ – BOĞA
Her iki burç da ilgiden hoşlanır ve ilgi göstermesini iyi bilir. Yengeç burcunun biraz daha tutumlu olması, Boğa burcunun ise çok hesaplı olmaması birbirlerini dengeler. Fakat ikisi de aşırıya vurduğunda anlaşmazlıklar yaşanabilir. Birbirlerini mutlu etmek için Yengeç burcu biraz daha manevi sürprizler planlarken Boğa burcu maddi jestlerden çok iyi anlar.

YENGEÇ – İKİZLER
İlk bakıldığında karakteristik özellik bakımından birlikte gördüğümüzde ilişkiden çekinilmesi gerektiği sanılması doğaldır. Ama biraz çaba gösterildikten sonra çok sıkı bir ilişki elde edilebilir. İkizler burcu hareketli yaşamayı severken Yengeç burcu geleneklere bağlı kalmayı ister. Ama tabii ki de bunun bir ortasını bulmak gerekir. İki tarafın olduğu gibi kabullenmesiyle bütün sorunlar ortadan kalkacaktır.

YENGEÇ – YENGEÇ
Bu ilişkide kesinlikle yoğun bir aşk kokusu var. Sadece ilk zamanlardaki gibi değil ömür boyu bu ilgi alaka kesilmez. Çok iyi anne- baba olabilecek bir çift. Sevgisiz kalırlarsa susuz çiçek gibi kalırlar. Birbiriyle aynı karakterler oldukları için hem birbirlerini iyi anlarlar, hem de anlayış kapasitelerini daha geniş tutarlar. Yengeç burcunun en önemli özelliği geçmişe olan merakı ve özlemidir. Bir Yengeç burcu diğer Yengeç burcunun geleceğinden çok geçmişiyle de ilgilidir. Bu yüzden özlem duymayacakları bir geçmiş bırakılmalıdır arkada.

YENGEÇ – ASLAN
Aslan burcu girdiği ortamda hemen fark edilen ve gösterişe ilgi duyan bir karakterdir. Yengeç burcu ise ilk zamanlar Aslanın bu gösterişinden etkilense de ilişki ciddi boyutlara ulaştığında bu gösteriş lüks merakı konusunda Aslan burcunu uyarmalıdır. Yengeç burcu Aslan burcuna maddi yatırımlar yapmayı geleceğini de düşünmeyi öğretmelidir.

YENGEÇ – BAŞAK
Başak burcu düzenli, tutumlu planlıdır. Yengeç burcu gibi Başak burcu da güvenlik arayışı içindedir. Kolayca anlaşabilir iki karakteri görebiliriz. Evham konusunda Başak da Yengeç de aynı potansiyeldedirler, bu konuda birbirlerine destek olmalıdırlar, neyse ki aynı konulara endişelenmezler. Başak burcu iletişimi iyi hoşsohbettir. Yengeç burcuyla sohbetleri tadında ve zevkli geçecektir.

YENGEÇ – TERAZİ
Aralarındaki sorun Terazi burcunun dış dünyasıyla aşırı ilgisindendir. Yengeç burcu ise içe dönük ailesine önem gösteren bağımlı bir karakterdir. Terazi burcu eğlenceye ve değişik insanlara ihtiyaç duyarken Yengeç burcu elindeki sahip olduklarıyla sınırlı kalmayı ister. Birlikte vakit geçirmekten daha keyifli hiçbir şey yoktur. Terazi geleceği için planlar yapmaz, Yengeç ise tam tersi düşüncededir. Terazi burcunun gelecekle ilgili yapmaya çalıştığı planların hiç biri Yengeç burcuna yeterli gelmez.

YENGEÇ – AKREP
Akrep burcunu gözü dışarıda gözükse de bu yanlış bir kanıdır. Sadakat Akrep burcu için çok önemlidir.Sahiplenici ve kıskançtır. Yengeç burcunun istediklerini ister; iyi bir yuva, kendine ait bir özel hayat… Akrep burcuyla Yengeç burcu konuşmadan da anlaşabilirler. Bir sıkıntı olduğunda Akrep burcu Yengeç burcunu hemen anlar, aynı şekilde böyle bir durumda Yengeç burcu da Akrepte olan değişiklikleri hemen anlar.

YENGEÇ – YAY
Yay burcu konuşmaya başladığı zaman, Yengeç burcu onu dinlemeye bayılır. Yengeç burcu sezgilerle ve duygularla hareket eder, Yay burcu ise tamamen akılcı hareket eder. Bazen Yay burcunun felsefik yaklaşımları Yengeç burcunu sıkabilir. Uyuşmazlıkların olacağı bir birliktelik söz konusudur.

YENGEÇ – OĞLAK
Oğlak burcu pratik ve güvenlidir, geleceği için çalışır ve yatırımlarda bulunur. Bu durum geleceğini düşünen Yengeç için son derece iyi bir karakterdir. Oğlak sadık bir karakter olduğunu ispat ettiğinde Yengeç burcunun ihtiyacı olan güven duygusunu karşılamış olacaktır.

YENGEÇ – KOVA
Kova burcunun başarılı hayatı, bilim adamı gibi yaşantısı başta Yengeç burcunu etkilemiş olsa da zamanla Yengeç burcu Kova burcunun bu mesafeli tavrından rahatsız olacaktır. Kova burcu bireyseldir, bir çift gibi düşünemez ve hareket edemez. Bu yüzden bu ilişkide verici taraf hep Yengeç burcu olacaktır. Kova burcu evliliğe elinden geldiğince direnir. Eğer evlilik olmuşsa da zamanla beklediği sıcaklığı bulamayan Yengeç hüsrana uğrayabilir.

YENGEÇ – BALIK
Balık burcu Yengeç burcunun istediği gibi bir karakterdir. Kolay incinen Balık burcu Yengeç burcunu incitmemeye özen gösterir. Balık burcu Yengeç burcunun endişelerini sezgileriyle kolayca anlayabilir. Her iki burç da kontrolü elinde tutmak istemektedir Ama bu tip küçük kavgalardan hoşlanmayan iki burç bunu dengelemeyi başarabilecektir. Yengeç burcu da Balık burcu da yalnız kalma isteğiyle sosyal hayat isteği arasında gidip gelecektir. Yengeç burcu Balık burcuna göre daha gerçekçidir. Ve bu ilişkinin ilerlemesi için bu gerçekçi tutumunu sürdürmelidir.

Sizde Yorumunuzu Yazın!

Yorum yazmak icin giris yapmalisiniz.